MESA / TESE

Tyto metody jsou léčenému páru doporučeny v případě, že ejakulát muže neobsahuje žádné spermie.

Popřípadě spermie, které jsou zastoupeny ve velmi malém počtu a vykazují abnormální morfologickou stavbu, čI vyskytují-li se v ejakulátu pouze vývojové formy spermií.

MESA

Microsurgical Epididymal Sperm Aspiration

Pomocí jehly je u muže v celkové anestézii odsáta tekutina z nadvarlat, která může obsahovat zralé spermie. Po mikroskopické kontrole v laboratoři je zjištěna přítomnost spermií. Pokud se ve vzorku nenachází žádné spermie, přistupuje se k metodě TESE.

TESE

Testicular Sperm Extraction

edná se o získání spermií přímo z tkáně varlat muže. Odebraná tkáň se zpracuje v laboratoři a zkontroluje na přítomnost spermií pod mikroskopem.

Takto získané spermie se zpracují speciálními metodami v andrologické laboratoři a připraví pro metodu ICSI (vpich vybrané spermie do vajíčka ženy, partnerky). Pokud je počet spermií dostatečný, je možné zbývající spermie zamrazit pro případné další použití. Zamrazení takto získaných spermií přináší profit pro partnera, který již nemusí opakovaně podstupovat tento chirurgický zákrok.

Indikace k MESA / TESE

Formulář

Zeptejte se odborníka

Jsme soukromá brněnská klinika reprodukční medicíny a do našeho týmu hledáme kolegyni na pozici IVF koordinátorky pro maďarsky hovořící klienty.

Náplň práce

Požadavky

Nabízíme

V případě zájmu nám zašlete svůj životopis na info@reprogenesis.cz

Zasláním svého CV souhlasíte s tím, aby Vámi poskytnuté osobní údaje byly zpracovány a použity v souladu s obecným nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně osobních údajů („GDPR“) pro účely personalistiky společnosti ReproGenesis a. s.., a to na dobu neurčitou (tj. do odvolání).