PGD / PGS

PGD – PREIMPLANTAČNÍ GENETICKÁ DIAGNOSTIKA je moderní metodou spojující asistovanou reprodukci s klinickou genetikou.

PGS – PREIMPLANTAČNÍ GENETICKÝ SCREENING slouží k vyloučení chromozomálních abnormalit a k výběru embryí s normálním počtem chromozomů.

PGD

Preimplantační genetická diagnostika je moderní metodou spojující asistovanou reprodukci s klinickou genetikou. Genetické vyšetření umožňuje vyloučit přenos embryí, která jsou postižena závažnou genetickou poruchou. Genetické poruchy mohou zahrnovat chyby na úrovni chromozomálních anomálií (translokace, aneuploidie, jiné strukturální přestavby chromozomů) nebo poruchy jednoho genu (monogenní onemocnění). Díky této unikátní metodě je umožněna selekce embryí bez konkrétní genetické zátěže.

PGS

Preimplantační genetický screening slouží k vyloučení chromozomálních abnormalit a k výběru embryí s normálním počtem chromozomů. Pomocí mikročipové technologie může genetik vyšetřit všechny chromosomy naráz, a je tak spolehlivě zabráněno narození dítěte s dědičným onemocněním nebo vrozenou vývojovou vadou.

Naše klinika využívá k vyšetření embryí pouze nejmodernější genetické metody vyšetření, jako je metoda Array CGH a Karyomapping.

Indikace k PGD/PGS

Formulář

Zeptejte se odborníka