Kryokonzervace

Kryokonzervace je zamrazení a následné uchovávání zárodečných buněk.

Kryokonzervace

Kryokonzervace je souhrnný název pro zamrazení nadbytečných kvalitních embryí pro budoucí použití. Takto zmrazená embrya se dají rozmrazit a následně přenést do dělohy – tj. Kryoembryotransfer.

Takto zamražená embrya je možné uchovávat I několik desítek let.

Vitrifikace je moderní technika kryokonzervace,  která se v současné době na dobrých pracovištích používá. Na rozdíl od dříve používaného pomalého zmrazení, kdy cílem bylo řídit vývoj ledových krystalů, aby co nejméně poškodily buňky, při vitrifikaci se nevytvářejí ledové krystaly vůbec.  

Po rozmrazení jsou buňky ve výborném stavu a dosahované výsledky jsou několikanásobně lepší než při použití staré metody.

Kryokonzervace embryí

Pokud je výsledkem léčebného cyklu větší počet kvalitních embryí, je možné jejich uchování pomocí metod kryokonzervace. Použití nejmodernější dostupné metody tzv. vitrifikace, zajišťuje bezpečné přežití a uchování embryí po dobu několika desítek let.  Embrya se umístí do kryobanky a udržují se při teplotě -196 ° C.

Hlavním benefitem pro léčený pár je především možnost dalšího embryotransferu bez nutnosti nové hormonální stimulace vaječníků.

Stejně jako v případě kryokonzervace embryí lze úspěšně mrazit systémem vitrifikace i zárodečné buňky.

Kryokonzervace vajíček

Krykonzervace vajíček je vhodná především pro účely darování buněk, před onkologickou léčbou, pro účely pozdějšího použití nebo v případě, že hrozí riziko snížení kvality nebo počtu zárodečných buněk.

Kryokonzervace spermií

Krykonzervace spermií a je vhodná především pro účely darování buněk, před onkologickou léčbou, pro účely pozdějšího použití nebo v případě, že hrozí riziko snížení kvality nebo počtu zárodečných buněk.

Formulář

Zeptejte se odborníka