Akupunktura

Připravujete se na umělé oplodnění? Není vaše tělo schopno produkovat kvalitní vajíčka při léčbě IVF? Není dostatečné množství vajíček? Připravujete se na léčbu pomocí darovaných vajíček? Opakovaně nedochází po přenosu embryí k jejich implantaci?

Pokud jste si odpověděla alespoň na jednu otázku ano, potom Vám klinika ReproGenesis nabízí podporu před samotnou léčbou IVF a před přenosem embryí do dělohy. Pomocí tradiční čínské medicíny – AKUPUNKTURY prostřednictvím odborníků, kteří se specializují na léčbu neplodnosti, můžete dosáhnout vyššího úspěchu početí při souhře tradiční čínské medicíny a léčby v programu IVF.

Propojování klasické a tradiční východní medicíny

Propojování klasické a tradiční východní medicíny je čím dál více vyhledávané spojení, které podpoří lepší výsledky léčby. A to platí i v oblasti asistované reprodukce. Mnohé odborné studie již prokázaly, že nejefektivnější léčba neplodnosti zahrnuje kombinaci západních lékařských postupů a akupunktury.

Akupunktura je metoda známá z čínské medicíny. Je bez vedlejších účinků. Dá se dobře kombinovat se západní medicínou a je velmi dobře snášena. Jako jedna z nejstarších léčebných metod je využívána již po tisíciletí. Je známo, že byla praktikována již v 7. st.n.l., zvláště při některých příznacích neplodnosti.

Odborné studie prokázaly, že použití akupunktury zvyšuje pravděpodobnost otěhotnění, respektive ho může positivně ovlivnit. Například při celkové analýze sedmi studií s 1366 ženami, které podstoupily IVF, byla zkoumána účinnost prováděné akupunktury. U žen, které akupunkturu podstoupily, byla úspěšnost otěhotnění v porovnání s ostatními zřetelně vyšší, a sice o 65%.

Působení akupunktury

Akupunktura může pomoci děložnímu hrdlu se lehce otevřít, takže embrya lze do dělohy snáze zavést. Pomáhá také ke zklidnění pacientky, k jejímu uvolnění a pohodě, takže i děloha je „uvolněná“.

Zde akupunktura pomáhá ke snížení nebezpečí křečí a kontrakcí dělohy, což vede k podpoře zahnízdění embrya/í. Kontrakce dělohy mohou způsobovat krvácení a následný potrat – akupunktura toto riziko pomáhá zmenšovat.

Pomocí akupunktury a dalších metod tradiční čínské medicíny lze připravit tělo ženy na budoucí těhotenství. To spočívá především v nahromadění přebytku energie Qi a krve. Tělo ženy je poměrně komplikované a oblast dělohy je často místem, kde energie stagnuje, kde je chlad a vlhkost. Toto místo je potřeba prohřát a zařídit, aby energie v této oblasti volně proudila. Je třeba dělohu připravit na to, aby byla příjemným místem, kde se miminku bude dobře bydlet.

Akupunktura zlepší kvalitu vajíček a výrazně sníží riziko selhání IVF.  Zlepšuje přívod krve do dělohy a vaječníků.

Pro muže příprava pomocí čínské medicíny redukuje deformity spermií, zvyšuje množství a vitalitu spermií.

Je akupunktura bolestivá?

Léčba akupunkturou spočívá ve vpichování tenkých jehel do míst na těle pacienta, které odpovídají akupunkturním bodům. Akupunktura je bez vedlejších účinků a je velmi dobře snášena. Není nijak zvlášť bolestivá ani nepříjemná. Jsou používány velmi tenké jehly, které se zpravidla aplikují pouze do povrchové struktury těla. Pacient může vnímat v místě vpichu například teplo, jemné brnění nebo třeba lehký tlak, ale to vše je naopak žádoucím projevem a známkou, že se něco děje.

Souhra léčebných postupů moderní reprodukční medicíny a tradiční čínské medicíny, související s respektováním všech individuálních faktorů, zvyšuje šanci na úspěšné těhotenství a porod zdravého dítěte.

Pomocí metod tradiční čínské medicíny lze podpořit výživu vajíček, růst sliznice apod. Žena je rovněž vedena k tomu, aby měla dostatek spánku, odpočinku, aby se dobře stravovala. Po transferu je ideální, když k sobě žena přistupuje s patřičnou sebeláskou, pečuje o sebe, udržuje klidnější režim, vyhýbá se stresu, fyzické zátěži, obklopuje se krásou a zaměřuje se na lehkost bytí.

Akupunkturu u nás provádí odborníci na tradiční čínskou medicínu:

PO 10 – 11:30 hod
ÚT 10 – 11:30 hod, 14:30 – 15:30 hod
ST 10 – 11:30 hod
ČT 9:30 hod

Formulář

Zeptejte se odborníka