Akupunktura

Připravujete se na umělé oplodnění? Není vaše tělo schopno produkovat kvalitní vajíčka při léčbě IVF? Není dostatečné množství vajíček? Připravujete se na léčbu pomocí darovaných vajíček? Opakovaně nedochází po přenosu embryí k jejich implantaci?

Pokud jste si odpověděla alespoň na jednu otázku ano, potom Vám klinika ReproGenesis nabízí podporu před samotnou léčbou IVF a před přenosem embryí do dělohy. Pomocí tradiční čínské medicíny – AKUPUNKTURY prostřednictvím odborníků, kteří se specializují na léčbu neplodnosti, můžete dosáhnout vyššího úspěchu početí při souhře tradiční čínské medicíny a léčby v programu IVF.

Propojování klasické a tradiční východní medicíny

Propojování klasické a tradiční východní medicíny je čím dál více vyhledávané spojení, které podpoří lepší výsledky léčby. A to platí i v oblasti asistované reprodukce. Mnohé odborné studie již prokázaly, že nejefektivnější léčba neplodnosti zahrnuje kombinaci západních lékařských postupů a akupunktury.

Akupunktura je metoda známá z čínské medicíny. Je bez vedlejších účinků. Dá se dobře kombinovat se západní medicínou a je velmi dobře snášena. Jako jedna z nejstarších léčebných metod je využívána již po tisíciletí. Je známo, že byla praktikována již v 7. st.n.l., zvláště při některých příznacích neplodnosti.

Odborné studie prokázaly, že použití akupunktury zvyšuje pravděpodobnost otěhotnění, respektive ho může positivně ovlivnit. Například při celkové analýze sedmi studií s 1366 ženami, které podstoupily IVF, byla zkoumána účinnost prováděné akupunktury. U žen, které akupunkturu podstoupily, byla úspěšnost otěhotnění v porovnání s ostatními zřetelně vyšší, a sice o 65%.

Působení akupunktury

Akupunktura může pomoci děložnímu hrdlu se lehce otevřít, takže embrya lze do dělohy snáze zavést. Pomáhá také ke zklidnění pacientky, k jejímu uvolnění a pohodě, takže i děloha je „uvolněná“.

Zde akupunktura pomáhá ke snížení nebezpečí křečí a kontrakcí dělohy, což vede k podpoře zahnízdění embrya/í. Kontrakce dělohy mohou způsobovat krvácení a následný potrat – akupunktura toto riziko pomáhá zmenšovat.

Dále se doporučuje 3 – 4 měsíce před plánovaným odběrem vajíček zahájit léčbu Tradiční čínskou medicínou.

Během tohoto přípravného období se některým párům podaří otěhotnět přirozenou cestou nebo mají mnohem vyšší šanci již při první léčbě IVF. Akupunktura zlepší kvalitu vajíček a výrazně sníží riziko selhání IVF.  Zlepšuje přívod krve do dělohy a vaječníků.

Pro muže příprava pomocí čínské medicíny redukuje deformity spermií, zvyšuje množství a vitalitu spermií.

Souhra léčebných postupů moderní reprodukční medicíny a tradiční čínské medicíny, související s respektováním všech individuálních faktorů, zvyšuje šanci na úspěšné těhotenství a porod zdravého dítěte.

Formulář

Zeptejte se odborníka

Jsme soukromá brněnská klinika reprodukční medicíny a do našeho týmu hledáme kolegyni na pozici IVF koordinátorky pro maďarsky hovořící klienty.

Náplň práce

Požadavky

Nabízíme

V případě zájmu nám zašlete svůj životopis na info@reprogenesis.cz

Zasláním svého CV souhlasíte s tím, aby Vámi poskytnuté osobní údaje byly zpracovány a použity v souladu s obecným nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně osobních údajů („GDPR“) pro účely personalistiky společnosti ReproGenesis a. s.., a to na dobu neurčitou (tj. do odvolání).