Asistovaný hatching

Asistovaný hatching je jednoduchou a zcela bezpečnou metodou umožňující narušení ochranného obalu embrya tzv. Zony pellucidy.

Tato technika napomáhá vycestování embrya ze zony pellucidy, čímž je umožněna jeho snadnější implantace a následný další vývoj.

Naše klinika využívá nejbezpečnější techniku asistovaného hatchingu pomocí dynamického laseru.

V prvních dnech vývoje má embryo kolem sebe ochrannou vrstvu (zona pellucida). Pátý až šestý den po oplodnění začíná proces nidace (uhnízdění) embrya, kdy embryo opouští svůj ochranný obal, zona pellucida vymizí a dochází k bezprostřednímu kontaktu buněk embrya s buňkami děložní sliznice a zároveň to znamená odstranění mechanické bariéry, která by znemožňovala další růst embrya.

Problémy s opakujícím se selháním implantace mohou být způsobeny neschopností embrya „opustit“ svůj ochranný obal či změnami přímo samotné ochranné vrstvy. V takových případech provádíme asistovaný hatching. Při této technice narušíme těsně před transferem tvrdý obal embrya laserem nebo speciální jehlou a tím mu usnadníme přichycení se k děložní stěně.

Formulář

Zeptejte se odborníka

Jsme soukromá brněnská klinika reprodukční medicíny a do našeho týmu hledáme kolegyni na pozici IVF koordinátorky pro maďarsky hovořící klienty.

Náplň práce

Požadavky

Nabízíme

V případě zájmu nám zašlete svůj životopis na info@reprogenesis.cz

Zasláním svého CV souhlasíte s tím, aby Vámi poskytnuté osobní údaje byly zpracovány a použity v souladu s obecným nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně osobních údajů („GDPR“) pro účely personalistiky společnosti ReproGenesis a. s.., a to na dobu neurčitou (tj. do odvolání).